Irsko - průvodce

Na trhu je dnes velká nabídka česky psaných knižních průvodců po Irsku. Průvodce prodávájí větší knihkupectví, ale dobrou možností je nákup po internetu. Velkou nabídku průvodců má pražský obchod Kiwi, který také provozuje e-shop.

Nejznámější průvodce pro nezávislé cestování vydavají celosvětově dvě velká nakladatelství: Rough Guides a Lonely Planet.
Obě zmíněné edice jsou již překládány a vydávány také u nás, takže knihy může snadno používat i ten, kdo nevládne anglicky.

Shodou náhod jsem mohl osobně v praxi otestovat české překlady obou edicí a jednoznačně bych tu doporučil českou verzi Lonely Planet Irsko od nakladatelství Svojtka.
Průvodce Lonely Planet je sice útlejší knihou, ale to ostatně platí snad vždy ve srovnání s Rough Guidem. Přitom informací nemá o nic méně, pouze Rough Guide je upovídanější. A i když připustím, že přehlednost a rychlá orientace v knize je také věcí zvyku, tak český překlad LP Irsko od Svojtky je jednoznačně kvalitnější. Věty tu opravdu znějí česky, s minimem chyb. A to se o Rough Guides říci nedá.