Vynikající osobnosti pocházející z Irska
Svatý Patrik (385 - 461)
Narodil se v jihovýchodní Británii (někde se ovšem místem narození úvádí Skotsko). V 16 letech byl přivezen do Irska jako otrok piráty, kteří se jej zmocnili v jedné z římských osad. Po nějakém čase z otroctví uprchl a po studiích v Galii se vrátil roku 432 jako misionář na irský ostrov. Prý proto, že se mu ve snu zjevily irské děti a prosily, aby se vrátil. Postupně se mu podařilo obrátit na křesťanství téměř celý ostrov tak mírumilovně, že se nedochoval záznam ani o jediném mučedníkovi. Svatý Patrik je jednou z mála náboženských postav uznávaných katolíky i protestanty.
(Data jeho života se z různých zdrojů mírně liší.)
- Svátek sv. Patrika se stal nejoblíbenějším svátkem Irů, slaví se 17. března a to nejen v Irsku, ale také v USA, na Novém Zélandu a v mnoha dalších zemích. Oslavám vévodí zelená barva a černé irské pivo.
Daniel O´Connell (1775 - 1847)
Byl členem přehlížené skupinky irských politiků, kteří zasedali v britském parlamentu od roku 1801. Roku 1829 byl zvolen poslancem, ačkoliv to jeho vyznání neumožňovalo (byl katolík). Jenže britská vláda ustoupila vzrůstajícímu tlaku irských katolíků a zrušila všechna omezení, která se jich týkala. Tím vstoupil O´Connell od historie jako "Osvoboditel".
Arthur Guinness (1725 - 1803)
V roce 1759 založil slavný pivovar St James's Gate Guinness Brewery v Dublinu, před tím již vařil pivo v Leixlipu. Dnes je tento pivovar v Dublinu největším irským pivovarem a vůbec jedním z největších na světě. Dnes produkuje asi 83 milionů hektolitrů piva ročně. (To znamená asi 45,5 milionu piv denně!) Černé pivo značky "Guinness" se stalo doslova synonymem Irska.
I slavná Guinnessova kniha rekordů je pojmenována podle tohoto pivovaru. Její první vydání v roce 1954 totiž inicioval (a tedy celý projekt vymyslel) výkonný ředitel pivovaru Sir Hugh Beaver, jako příručku pro rozsuzování hospodských pří o tom, kdo je nejrychlejší, největší a podobně.